Sport

Gjithçka e kryer, Mbappe lojtari më i ri i Real Madrid

Mediat spanjolle e quajnë punë të kryer, Kylian Mbappe është lojtari më i ri i Real Madrid, shkruan Gazetasheshi.com

Gazeta e përditshme madriliene, Marca, ka raportuar se francezi do të bashkohet me “Los Blancos” diten e nesërme, kur edhe do të zyrtarizohet gjithçka.

22 vjeçari ka shprehur qysh si një fëmijë i vogël se ka pasur dëshirë për të luajtur me klubin madrilien.

“Real Madrid dhe PSG tani e konsiderojnë marrëveshjen të përfunduar. Do të shpallet nesër”, thuhet nga El Chiringuito.

Transferimi i tij pritet të kushtojë rreth 180 milionë euro.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti