Lajme

GJITHA VENDIMET: Hiqet ora policore, lejohet pa maskë 1 person, zgjatet orari i gastronomisë!

Nga e hëna Kosova do të ketë masa të reja. Kjo është konfirmuar në mbledhjen e sotme të Qeverisë.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka prezantuar propozimin në mbledhjen e sotme të Qeverisë, shkruan Indeksonline

“Sipas raportit të Institutit të Shëndetit Publik situata pandemike është e qëndrueshme me uljen pozitive të rasteve me 67.08%.

Qeveria cakton masa më të lehtësuara. Në vija të përgjithshme, masat kryesore në impakt më të madh

Kufizimi do të hiqet (nga ora 00:00 deri në ora 05:00 nuk lejohet grumbullimi më shumë se 10 personave)

Zgjatjen i orarit të punës së gastronomisë 23:00

Lejimi pa maska kur personat janë të vetëm dhe ambiente të jashtme

Pjesëmarrje me 50% teatro, kinema, galeri…

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur