Zgjedhjet 2021

Gjinovci del kundër premtimit të Kurtit

Aktivisti Rron Gjinovci thotë se Kosovës i duhet një arsim më i mirë dhe jo shërbimi ushtarak.

“Në një shoqëri si e jona ne kemi nevojë për një spital, një shkollë të mesme qysh duhet, një universitet qysh duhet dhe një shkollë fillore qysh duhet”, tha Gjinovci në Pressing.

“Qito kush na i premton neve, cili politikan?”, shtoi ai.
“Çka jeni tu fol, për shërbime ushtarake në shekullin 21”, shtoi Gjinovci.

“Fëmija jonë ka nevojë më u çliru prej etërve konservatorë si këta këtu”, thotë Gjinovci.

“Në shekullin 21 u kërkoni fëmijëve të Kosovës me shku në ushtri’, tha Gjinovci.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Ku u votua më shumë Vjosa Osmani?

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori Behgjet Pacolli në zgjedhje

LajmeZgjedhjet 2021

Vjosa Osmani shkruan historinë, është personi më i votuar ndonjëherë në Kosovë

LajmeZgjedhjet 2021

Sa vota morën ata që iu bashkuan VV’së pak para zgjedhjeve