Sport

Gjilani shkatërron në miqësore skuadrën e Ligës së Parë

Gjilani ka arritur ta mposht thellë Ramiz Sadikun, në ndeshje miqësore me rezultat prej 5 me 0, përcjellë Gazeta Olle.

Djelmoshat e drejtuar nga Bylbyl Sokoli kanë dominuar lojën në tërsi, duke arritur madje të konkretizojnë rastet dhe ta mbajnë portën e paprekur.

Tregolësh ka shënuar sulmuesi i rikthyer së fundmi nga lëndimi, Tomislav Busic ndërsa nga një gol tjetër e shtuan Darko Nikaç dhe Tomislav Sorsa.

 

Ndeshja është zhvilluar në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Gjilani dhe Drita pritet t’i luajnë ndeshjet kampionale po në këtë stadium, për shkak se stadiumi i qytetit do të jetë në rinovim.

Postime të ngjajshme
Sport

Kandidati për deputet nga AAK: Veç Ramushi i del hakesh Vuçiqit

Sport

Pioli i ‘kallë’ serbët, s’e ka idenë nga është klubi i Crvena Zvezdas

Sport

Llapi fiton takimin e parë në Antalya

Sport

Historike: Ky është futbollisti i parë që transferohet përmes monedhës virtuale Bitcoin