Sport

Gjilani – Prishtina, formacionet zyrtare

Superliga vazhdon edhe sot (e diel), në orar janë dy ndeshje, shkruan Sheshi.info

Ndeshja kryesore e javës së 13-të do të zhvillohet në Anamoravë, pasi aty do të përballen Gjilani dhe Prishtina. Beteja në mes kuqebardhëve dhe bardhekaltërve do të ketë për objektiv pikët e plota.

Ndërsa në Klinë, Dukagjini sfidohet nga Feronikeli. Bardhegjelbërit kërkojnë fitore për të iu hakmarruar ‘industrialistëve’ nga humbja e pësuar në ‘Rexhep Rexhepi’, derisa edhe Nikli dëshiron pikët e plota në këtë përballje.

Sheshi.info do të ju mbaj të informuar në kohë reale për çdo ndryshim të rezultatit.

GJILANI – PRISHTINA 13:30

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Halili, Useini, Hoxha, Dabiqaj, Musolli, Hajdari, Torassa, Progni, Krasniqi. Kryetrajneri: Ismet Munishi

Prishtina: Halimi, Krasniqi, Bekteshi, Otande, Mici, Karabeci, E. Krasniqi, Boshnjaku, Hoti, Kryeziu, John. Kryetrajneri: Zekrija Ramadani

Gjyqtarët: D. Çaka, B. Selimaj, E. Bicaj, B. Ajeti – VAR: E. Zasella, I. Ceroviku

Stadiumi: I “Qytetit”, Gjilan

DUKAGJINI – FERONIKELI 13:00

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Basri, Shala, Kuçi, Ahmetaj, Mulaj, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani, Jashanica. Kryetrajneri: Armend Dallku

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shabani, Kiqina, Morina, Bejta, Maliqi, Gashi, Cervadiku, Kastrati. Kryetrajneri: Faruk Elshani

Gjyqtarët: V. Kastrati, M. Berisha, T. Ibërdemaj, V. Hoxha – VAR: M. Bejtullahu, E. Podvorica

Stadiumi: “18 Qershori”, Klinë

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *