Sport

Gjilani përforcon sulmin dhe mesfushën, transferon dy lojtarë

Gazetari sportiv, Arlind Sadiku, përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në twitter, ka njoftuar se Gjilani ka nënshkruar dy lojtarë të rinj.

Bëhet fjalë pikërisht për sulmuesin Blerim Krasniqi dhe mesfushorin Fabjan Beqja.

“Të dy vijnë nga kampioni i Shqipërisë, Teuta”, shkruan në twitter Sadiku.

Klubet e Superligës së Kosovës janë duke shpenzuar shumë në këtë merkato, pasi dëshirojnë të luftojnë për garat evropiane.

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje të tjera përpara fillimit të Superligës.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti

Sport

Suedi – Kosovë, për vetëm tri orë rekord i shitjeve të biletave

Sport

Caktohen gjyqtarët për javën e katërt në Ligën e Parë