Sport

Gjilani në bisedime të avancuara me futbollistin e njohur, pritet vetëm edhe firma

Gjilani është në bisedime me Blerim Krasniqin rreth një transferimi të mundshëm të tij.

Krasniqi është nga Kavaja, teksa në sezonin e fundit u aktivizua te skuadra kampione, Teuta e Durrësit.

“Zeri.info”, ka raportuar se Gjilani është në bisedime të avancuara me sulmuesin në fjalë.

Bisedimet kanë shkuar mirë mes palëve dhe për momentin po mungon vetëm hedhja e firmës në kontratën e bashkëpunimit mes Krasniqit dhe “Skifterave”. Ndërsa, në garë për shërbimet e Krasniqit është edhe skuadra e Ballkanit.

Përveç te Teuta, 25-vjeçari ka luajtur edhe te Skënderbeu i Korçës dhe Apolonia e Fierit.

Sezonin e fundit, Blerim Krasniqi e mbylli me pesë gola dhe tre asistime nga 2,723 minuta të luajtura në të gjitha garat.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar