Sport

Gjilani me mungesa të mëdha në derbin ndaj Dritës

Klubi futbollistik Gjilani në mesjavë do të luajë derbin me Dritën, në kuadër të javës së 15-të në Superligë, shkruan Sheshi.

Kuqebardhët para kësaj ndeshje të madhe ndaj rivalëve lokal nuk mund të llogarisë në tre lojtarë.

Bëhet fjalë për Muhamed Useinin, Besar Musollin dhe Fiton Hajdarin. Useini ishte dënuar nga Komisioni Disiplinor me dy ndeshje mos-lojë shkak kartonit të kuq dhe ndaj Dritës nuk mund të paraqitet.

Ndërsa, Musolli e Hajdari në fitoren ndaj Ulpianës 2:1 u ndëshkuan me karton të verdhë dhe kanë mbushur numrin e kartonëve nga katër që i bie se nuk kanë të drejtë të luajnë në ndeshjen e radhës e që është pikërisht ndaj Dritës.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme