Sport

Gjilani luan miqësore me skuadrën e njohur zvicërane

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në muajin shtator skuadra e Gjilanit udhëton drejt Zvicrrës, për ta zhvilluar takimin miqësor me skuadrën nga liga e dytë zviceriane, FC Schaffhausen.

Ndeshja miqësore mes skuadrave të lartëcekura, zhvillohet me datë 8 Shtator,datë kjo e cila dërgon kampionatet europiane në pauz shkak angazhimeve të përfaqësueseve, në kuadër të kualifikimeve të “Euro 2020”.

Ndeshja mes skuadrës vendase të Schaffhausen dhe asaj udhëtuese të Gjilanit, do të zhvillohet në stadiumin “Lipo Park”, në qytetin kufitar të Schaffhausenit, me fillim nga ora 16:00, njofton klubi i Gjilanit. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv