Sport

Gjilani konfirmon dy miqësoret e radhës, luan ndaj rivalit për titull

Klubet kosovare janë duke kryer testimet e fundit në prag të fillimit të edicionit 2021/2022.

Gjilani ka zyrtarizuar dy miqësoret e radhës në kuadër të përgatitjeve të fundit para fillimit të elitën së futbollit kosovar, shkruan Demokracia.com.

Më 11 gusht Gjilani do të ketë përballë skuadrën e Shkëndijës nga Hajvalia me fillim nga ora 17:00 në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Në po të njëjtin stadium, Gjilani do t’i mat forcat me një nga rivalët për titull të kampionit, Ballkanin.

Me “portokallezinjtë” Gjilani luan më 13 gusht duke filluar nga ora 17:30.

Gjilani dhe Ballkani synojnë ta thonë fjalën kryesore në Superligën e Kosovës në futboll në edicionin e ri.

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar