Sport

Gjilani – Drita: Statovci tregon se për cilën skuadër bën tifo

Superliga e Kosovës në futboll nuk humbet kohë dhe kësisoj ndeshjet e xhiros së 15-të do të zhvillohet në mesjavë.

Në kuadër të kësaj jave spikat derbi më i madh në Kosovë, Gjilani – Drita, i cili do të zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, shkruan Sheshi.info

Analisti i futbollit kosovar, Faruk Statovci në emisionin “Kampionët” në Kanal 10 ka folur për derbin më të zjarrtë në Kosovë.

Statovci ka thënë haptas që është tifoz i Dritës dhe se dëshiron që Drita të triumfoi në derbin e të mërkurës.

“Të dy ekipet kanë futbollistë cilësore brenda ekipit, do të luhet një derbi i mirë ndonëse jo në kushte të përshtatshme për lojë qysh kemi ne dëshirë ta shohim. Do të jetë një ndeshje e cila sjellë kënaqësi edhe unë do jem i pranishëm në atë ndeshje.

‘Kam dëshirë me fitu Drita në derbi, e kush e fiton nuk e di. Unë jam tifoz i Dritës dhe nuk e fshehi asnjëherë”, tha Statovci.

Related posts
Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *