Sport

Gjilani – Drita, Drenica – Llapi, Ballkani – Malisheva: Publikohen formacionet zyrtare

Meqenëse dje ishte ditë zie, nuk u zhvilluan tri ndeshjet e mbetura të javës së 15-të në Superligën e Kosovës, raporton FrontOnline.

Ndërkaq, sot, në mesditë, është koha që t’i shijojmë emocionet e elitës së futbollit kosovar.

Sot, do të zhvillohen tri ndeshjet e fundit të javës së 15-të, ku vëmendja kryesore është në derbin e Anamoravës.

Në Gjilan, do të zhvillohet derbi më i madh lokal mes Gjilanit dhe Dritës.

Të dyja skuadrat po luftojnë për titullin kampion këtë edicion, andaj vetëm fitorja është opsion për të dyja skuadrat.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Dabiqaj, Razak, Aziz, Torassa, Progni, Krasniqi

Drita: Maloku, Islami, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Broja, Ajzeraj, Fazliu, Kryeziu, Simonovski.

Në dy ndeshjet tjera, Drenica e pret Llapin në “Bajram Aliu”, kurse Ballkani e sfidon Malishevën në Suharekë.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Kaloshi, Lushtaku, Jashari, Qaqi, Avdulli, Thaqi, Dervishaj, Denisson, Mëziu, Zabergja, Uka.

Llapi: Coriq, Peposhi, Neto, Prençi, Idrizi, Shabani, Ramadani, Rivera, Veliu, Maliqi, Firmino.

Ballkani: Frashëri, Kuq, Jashanica, Bytyqi, Hoxha, Thaqi, Gashi, Baftiu, Gripshi, Krasniqi, Solomon

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Hoti, Pira, Bruqi, Vitija, Binishi, Yoan, Hyseni, Stullqaku.

Të tria ndeshjet e sotme nisin nga ora 13:00.

Related posts
Sport

Shënohen dy gola të shpejtë në klasiken: Dortmund - Bayern

Sport

Humbje e hidhur e Barcelonës në “Camp Nou”

Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *