Sport

Gjilani – Ballkani, publikohen formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës vazhdon edhe këtë të diele (sot) me një takim tejet interesant.

Në stadiumin e “Qytetit” në Gjilan, më fillim nga ora 13:30 do të zhvillohet edhe derbi i “qershisë mbi torte” në mes SC Gjilanit e FC Ballkani, shkruan Gazetasheshi.com

Takimi i fundit për këtë xhiro do të jetë një ndeshje mjaft interesante, për faktin se takohen nënkampioni i Kosovës, SC Gjilani dhe skuadra e cila ka qenë befasia e edicionit të kaluar FC Ballkani.

Gjilani – Ballkani

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Kastrati, Ferreira, Hila, Musolli, Hajdari, Aziz, Kqiku, Frashëri, Veliu, Progni. Kryetrajneri: Gentian Mezani.

Ballkani: Haxhihamza, Thaqi, Potoku, Gashi, Gripshi, Korenica, Sinani, Krasniqi, Daku, Prekazi, Baftiu. Kryetrajneri: Ismet Munishi

Gjyqtarë: Genc Nuza, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Arben Halilaj

Stadiumi: I “Qytetit” në Gjilan

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun