Sport

Gjilani – Arbëria, shënohet goli i parë i ndeshjes!

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së pestë në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjilani do ti bëj konak skuadrës së inkuadruar në Superligë, Arbërisë në stadiumin e “Qytetit” në Gjilan, shkruan Gazetasheshi.com

“Kuqebardhët” nga katër xhiro të zhvilluara kanë grumbulluar vetëm 5 pikë, kurse “Stuhia e Kuq” është edhe befasia e këtij kampionati pasi gjendet në vendin e dytë me 8-të pikë të tubuara.

Gazeta “Sheshi” do të ju raportoj minutë pas minuti për këtë ndeshje.

Gjilani 0:0 Arbëria

28′ Gool |Zabërgja (Arb) gjuan nga larg dhe shënon për 0:1.

25′ Hajdari (Gjil) nuk arriti ta shfrytëzonte rastin më të artë të ndeshjes, pas gabimit amatoresk nga mysafirët

23′ Kryeziu (Arb) provon me një goditje, por Fustar bllokon goditjen e tij

18′ Musolli (Gjil) gjuan nga largësia, por topi përfundon mbi portë

16′ Azizi (Gjil) tentojë me kokë pas një harkimi nga Progni, por rrezikun e largon Ibrahimi

14′ Lojë e luftuar në mesfushë, por ende pa rast serioz

08′ Zabërgja (Arb) tenton nga largësia, Koliçi e pret pa problem

05′ Gjilani po sulmon në minutat e para, Arbëria po mbrohet mjaftë mirë

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi, Frashëri, Rapa, Fustar, Ferreira, Aziz, Musolli, Kurtaj, Hajdari, Progni, Nikac. Trajneri: Gentian Mezani

Arbëria: Kaçiu, Pira, Ibrahimi, Arrabal, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi, Llugiqi, Kryeziu, Hasan. Trajneri: Arbnor Morina

Gjyqtarët: Selim Isufi, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Tefik Maloku

Stadiumi i “Qytetit” në Gjilan

Postime të ngjajshme
Sport

A do të luaj Myrto Uzuni sonte kundër Barcelonës?

Sport

Dallku dhe Tamniku në procedurë displinore

Sport

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion

Sport

Liga e Kampionëve: Edicioni i ri fillon sonte me disa super ndeshje