Sport

Gjiganti italian e do Lacazetten qysh në janar

Juventus është i interesuar për të nënshkruar me sulmuesin e Arsenalit, Alexandre Lacazette qysh në afatin e janarit.

“Bianconerët” humbën shërbimet e Cristiano Ronaldos muajin e kaluar, por nënshkruan me Moise Kean, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, duan edhe një tjetër sulmues dhe Calciomercato raporton se Lacazette është në ‘radarin’ e tyre.

Lacazette ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me “Topçinjtë” dhe klubi nuk ka plane të nis negociatat për rinovimin e mundshëm.

Lacazette mund të nënshkruajë parakontratë në janar, por “Bianconerët” duan ta kompletojnë menjëherë transferimin.

Lacazette vetëm zëvendësues në dy ndeshje këtë edicion.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit