Sport

Gjiganti i Premierligës kërkon yllin e Juventusit

Në kundërshtim me raportet se Liverpool kurrë nuk u përpoq të nënshkruante me Federico Chiesa, gazetari i Sport1, Florian Plettenbergm pretendon se Reds paraqitën një ofertë për sulmuesin.

Chiesa vlerësohet në 100 milionë euro, por shuma e parave që Liverpool ofroi për 23-vjeçarin nuk u zbulua.

Sulmuesi italian është i lidhur me Fiorentinën, por është në huazim dyvjeçar me Juventusin.

Ai shënoi 15 gola dhe dhuroi 11 asistime për të ndihmuar Bianconerët të kualifikohen në Ligën e Kampionëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk