Sport

Gjiganti anglez ka gati 100 milionë funte për Jude Bellingham

Chelsea raportohet se është gati për të bërë një ofertë të majme për Jude Bellingham, transmeton Zeri.info.

Ai është vetëm 17-vjeçar, por ka marrë vëmendje të madhe pas paraqitjeve të mira me skuadrën e parë të Borussia Dortmundit.

“Eurosport” shkruan se Chelsea është e gatshme për të paguar 100 milionë funte për shërbimet e tij.

Bellingham te Dortmundi u transferua në korrik të vitit të kaluar nga Brimingham për 23 milionë euro dhe ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023.

Pozita natyrale e Jude Bellingham është ajo e mesfushorit qendror.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien