Sport

Gjesti fantastik i Ronaldos, për të cilin po flasin të gjithë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një veprim i Cristiano Ronaldos do t’i mbetet në zemër përherë Irving Lozanos, ylli të ri të Napolit.

Juventus në fundjavën e kaluar e fitoi 4:3 derbin kundër Napolit, pas një ndeshje emocionuese dhe shumë dramatike.

Në këtë ndeshje, në Serie A me gol debutoi Irving Lozano, lojtari i transferuar te Napoli nga PSV.

Pas këtij goli, lojtari i talentuar meksikan, ka marrë një urim mirëseardhje në Serie A.

“Pas një goli të bukur në fund të ndeshjes, Ronaldo erdhi tek unë dhe më uroi. Më tha mirë se erdhe në Itali. Ky ishte një gjest vërtetë i këndshëm”, ka deklaruar Lozano.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv