Lajme

Gjermania fillon “të marrë frymë”, lehtësohen masat anti-Covid

Pas një periudhe mbyllje, ditën e sotme (1 mars) Gjermania ka hapur parukeritë dhe berberanat.

Klientët dhe stafi duhet të ndjekin rregulla të rrepta shëndetësore, të tilla si mbajtja e një maske.

Restorantet, baret, kafenetë, hotelet, në Gjermani janë mbyllur që nga fillimi i nëntorit, përveç ushqimit të gatshëm.

Megjithatë, shumica e shteteve filluan të hapnin gradualisht shkollat nga 22 shkurti.

Disa vende, duke përfshirë Bavarinë dhe Baden-Württemberg, tani kanë lejuar gjithashtu hapjen e mjediseve të tjera që nga 1 marsi, duke përfshirë qendrat e kopshtit, dyqanet e luleve, sallonet e kirurgjisë dhe autoshkollat.

Postime të ngjajshme
Lajme

Momenti kur arrestohet nga policia Rudolf Nikolli që tentoi të vrasë 5 persona në xhami

Lajme

Mësohet mosha e 5 të plagosurve nga sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës

Lajme

Sulm me thikë në një xhami në Tiranë, 5 të plagosur, ja kush është autori

Lajme

Rastet e reja me Covid 19, janë nga këto komuna