Sport

Gjermani – Holandë, gjithçka gati për super ndeshjen

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Gjermanisë dhe Holandës.

Pas katër ndeshjeve në Grupin C të vlefshme për kualifikime për Euro 2020, prin Irlanda e Veriut me 12 pikë, Gjermania e dyta me 9 pikë pas tri xhirove, kurse Holanda e treta me tri pikë, pas 2 ndeshjeve.

Kjo ndeshje do të jetë shumë e rëndësishme për dyja skuadrat në luftën për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Germany:
Neuer; Ginter, Sule, Tah; Kehrer, Kimmich, Kroos, Schulz; Gnabry, Werner, Reus

Netherlands:
Cillessen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Blind; Wijnaldum, De Jong, De Roon; Bergwijn, Depay, Babel

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv