Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Univeristar të Kosovës (ShSKUK), në trajtim mjekësor janë 37 pacientë. 6 pacientë janë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 31 të tjerë janë post-covid.

Në raportin e SHSKUK-së bëhet e ditur se 10 pacientë janë me oksgjeno terapi, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive ka 1 pacient me maskë oksigjeni.
Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 5 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 23 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 1 pacient me maskë oksgjeni

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë

Sipas njofitmit të Ministrisë së Shëndetësisë në total numri i rasteve aktive është 319.

Related posts
Lajme

Këto vende nesër do të mbesin pa energji elektrike

Lajme

Fronti i ftohtë ajror po depërton në Kosovë, sjellë reshje bore e shiu

LajmeShow Bizz

Turp në Big Brother VIP: Improvizuan “varrimin” e Einxhel duke i vendosur lule dhe bërë homazhe

LajmeShow Bizz

E turpshme, Arjola dhe Monika shkrihen së qeshuri pas rrëzimit të Einxhelit në Big Brother VIP

Leave a Reply

Your email address will not be published.