Lajme

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 122 pacientë

Në Kosovë janë 1 mijë e 203 raste aktive. Gjatë 24 orëve të fundit, sipas njoftimit të Institutit, janë testuar gjithsej 483 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve kanë rezultuar 34 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 15.889 raste nga 71.356 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 635 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 122 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.051 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.203.

Postime të ngjajshme
Lajme

Pensionistëve po u kërkohet të kenë 15 vite përvojë punë para lufte

Lajme

Jevtiq raporton në Komisionin për komunitete

Lajme

Seanca dëgjimore për rastin Salih Mustafa mbahet sot

Lajme

Mot me diell dhe vranësira