Sport

Gjashtë ndeshje interesante zhvillohen sot në Ligën e Parë

Përveç Superligës ditën e sotme do të zhvillohen edhe gjashtë sfida në dy grupet e Ligës së Parë, A dhe B.

Tri takime janë në program të zhvillohen në Grupin A dhe tri të tjera në Grupin B.

Trepça ’89 do të jetë nikoqire e Rahovecit, derisa në Gjakovë përballën rivalët e vjetër Vëllaznimi – Trepça.

Ndeshja tjetër në Grupin A zhvillohet në Brestovik, ku Besa pret Istogun.

Ndeshje shumë interesante na presin edhe në Grupin B, ku Kika pret Arbërinë, derisa Vllaznia përballet me Ramiz Sadikun.

Sfidë interesante është edhe ajo mes Ferizajt dhe Fushë Kosovës.

Grupi A

Trepça ’89 – Rahoveci
Besa – Istogu
Vëllaznimi – Trepça

Grupi B

Kika – Arbëria
Ferizaj – Fushë Kosova
Vllaznia – Ramiz Sadiku

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme