Lajme

Gjashtë javë në ventilator, ndryshimi drastik që pësoi infermieri i infektuar me COVID-19

Duke qenë se janë në vijën e parë të luftës ndaj COVID-19, mjekët dhe infermierët janë më të rrezikuarit për t’u infektuar me virusin.

Një infermier në SHBA, i cili kaloi gjashtë javë në ventilator, për shkak të koronavirusit, ka publikuar foton, ku shihet se ka rënë shumë në peshë.

Infermieri Mike Schultz, nga Massaachuttes i SHBA-ve, më në fund mposhti sëmundjen dhe ndodhet në shtëpi, pasi kaloi plot 57 ditë duke luftuar me koronavirusin.

Mike, ka postuar në rrjete sociale dy foto paralele, një ku ka dalë më 16 mars (pandemia ishte në fillimet e saj) dhe një foto të ditëve të fundit, nga ku shihet se ka pësuar një ndryshim rrënjësor në pamje.

“Doja t’u tregoja të gjithëve se sa keq mund të jesh duke qëndruar për 6 javë në intubim”, shkroi Mike në postim.

Duke qenë se janë në vijën e parë të luftës ndaj COVID-19, mjekët dhe infermierët janë më të rrezikuarit për t’u infektuar me virusin.

Një infermier në SHBA, i cili kaloi gjashtë javë në ventilator, për shkak të koronavirusit, ka publikuar foton, ku shihet se ka rënë shumë në peshë.

Infermieri Mike Schultz, nga Massaachuttes i SHBA-ve, më në fund mposhti sëmundjen dhe ndodhet në shtëpi, pasi kaloi plot 57 ditë duke luftuar me koronavirusin.

Mike, ka postuar në rrjete sociale dy foto paralele, një ku ka dalë më 16 mars (pandemia ishte në fillimet e saj) dhe një foto të ditëve të fundit, nga ku shihet se ka pësuar një ndryshim rrënjësor në pamje.

“Doja t’u tregoja të gjithëve se sa keq mund të jesh duke qëndruar për 6 javë në intubim”, shkroi Mike në postim.

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Shpërthen një aspirator i avullit në banesë, dritarja bie mbi veturë

Lajme

Vjosa Osmani denoncon AKI-në, tentuan të ‘avullonin’ dokumente Top Sekret nga Presidenca

Lajme

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Lajme

Dëgjoni sa bukur këndon këngë patriotike 5-vjeçari nga Malisheva