Sport

Gerrard konfirmon stafin e tij te Aston Villa

Steven Gerrard edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e trajnerit të Aston Villas.

Gerrard u zyrtarizua para pak ditësh nga Aston Villa si trajneri i tyre i ri, shkruan GazetaBlic Sport.

Pas zyrtarizimit të tij në klubin anglez, Steven Gerrard, ka konfirmuar edhe stafin e tij që do t’a ndihmojë atë në drejtimin e klubit të Premierligës.

Gerrard ka marrë me vete nga skuadra skoceze, Rangers edhe ndihmësit e tij Gary McAllister, Michael Beale, Scott Mason dhe Jordan Milsom.

Stafi aktual i Aston Villas si Austin MacPhee, Aaron Danks dhe Neil Cutler do të vazhdojë punën në ndihmën e teknikut anglez, Steven Gerrad.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *