Lajme

Gazmend Muhaxheri kërcënohet nga dy persona

Kreu i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, është kërcënuar, përmes Facebook-ut, nga dy persona, dy ditë më parë.
Nga dy profile të ndryshme, përmes mesazheve në Facebook dy persona kanë kërcënuar Muhaxherin dhe familjen e tij.

Rastin e ka konfirmuar për media zëdhënësi i Policisë së Pejës, Fadil Gashi.

Ai ka thënë se kreu i Pejës është kërcënuar me datë 14 nëntor.

“Po, është kërcënuar me datë 14 nëntor përmes rrjeteve sociale.

Me rastin janë duke u marrë hetuesit rajonalë”, ka thënë Gashi.

Ai shton se tashmë janë verifikuar dy profile nga ku janë dërguar mesazhet kërcënuese. Deri më tani policia nuk e ka ndaluar asnjë person të dyshuar.

“Dy profile janë duke i verifikuar pasi kanë dërguar dy mesazhe, rastin e ka raportuar dje. Nuk është ndalur ende asnjë person”, tha ai

Postime të ngjajshme
Lajme

Fotografia që po habit të gjithë: Çfarë po bëjnë Albin Kurti e Shpejtim Bulliqi?

Lajme

Ja kur priten masat e reja

Lajme

Si do ta kemi motin nesër dhe ditëve në vijim

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Ky është vendimi për masat antiCOVID