Lajme

Gazetari Xhemajl Rexha kandidon për kryetar

Gazetari Xhemajl Rexha do të kandidoj për kryetar të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Rexha përmes një postimit të tij në Facebook.

Tutje ai ka shkruar se do të angazhohet për kushte më të mira e më të dinjitetshme të punës, për më shumë siguri në kryerjen e detyrave dhe për forcimin e lirisë së medias.

“Dua t’ju njoftoj se kam vendosur të garoj për kryetar të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, në Kuvendin që mbahet, më 19 korrik. Pas përvojës gati 17 vjeçare, besoj se së bashku mund të punojmë e angazhohemi për kushte më të mira e më të dinjitetshme të punës, më shumë siguri në kryerjen e detyrave tona dhe për forcimin e lirisë së medias, në një kohë dhe ambient posaçërisht sfidues. Shihemi së shpejti”, ka shkruar Rexha.

Postime të ngjajshme
Lajme

Arrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza tjera të vaksinës AstraZeneca

Lajme

Me kaq vite burgim mund të dënoheni për zjarrvënie të qëllimshme

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të kenë mungesë të energjisë elektrike

Lajme

Valon Syla i lidh përgjimet me Xhelal Sveçlën e Haki Abazin