Sport

Gazetari Francesc Aguilar jep lajmin e madh: Messi është fitues i Topit të Artë

Lionel Messi raportohet se është favoriti për ta fituar çmimin e lojtarit më të mirë në botë për sezonin 2020/21.

Gazetari Francesc Aguilar, i cili ishte i pari që raportoi për fitimin e Topit të Artë në vitin 2019, ka thënë përsëri këtë sezon se Messi do të jetë fituesi i shtatëfishtë i këtij çmimi, shkruan Sheshi.info

Aktualisht, argjentinasi mbanë rekordin me më së shumti çmime të Topit të Artë të fituara, plotë gjashtë të tilla.

Ditët e fundit ka pasur edhe shumë lista që kanë rrjedhur ku shihet edhe emri i Messit, si fituesi kryesor në garën e lojtari më të mirë.

Mbrëmja gala e ceremonisë ku do të jepet edhe çmimi i Topit të Artë do të mbahet më 29 nëntor.

Robert Lewandowski, Jorginho dhe Karim Benzema janë disa nga emrat të përmendur që mund t’i bëjnë konkurrencë “pleshtit” nga Argjentina.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *