Lajme

Gazetarët i kërkojnë që t’ia shtrëngojë dorën edhe njëherë Thaçit, ja si reagon Albin Kurti

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ka nisur takimi konsultativ në mes presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe kreut të Lëvizjes vetëvendosje Albin Kurti.

Ndonëse dyshja në fillim të takimit kanë pasur një shtregim duarsh, lideri I LVV-së që pretendon të bëhet kryeministër i vendit ka refuzuar ta bëjë edhe njëherë këtë gjest.

Edhepse i ishte kërkuar nga gazetarët që t’ia zgjasë dorën edhe njëherë tjetër presidentit të shtetit, sa për fotografi, Kurti ka refuzuar ta bëjë një gjë të tillë duke deklaruar ‘se ia kam dhënë njëhëerë dorën, nuk ka nevojë të bëhet sërish’

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet