Sport

Gazeta zvicerane Blick: “Çmenduri! Kosova kalon edhe Republikën Çeke”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova ka shënuar fitore historike ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2020.

Gazeta zvicerane Blick ka dalë menjëherë me një titull bombastik në faqen e tyre: “Çmenduri! Kosova kalon edhe Republikën Çeke”.

Shkrimi i tyre ka vazhduar kështu: “Është si një përrallë: Kosova ka fituar ndeshjen kundër Republikës Çeke dhe është ende e pamposhtur në kualifikimet e Kampionatit Evropian. Përveç kësaj, skuadra e Challandes përshëndet përkohësisht nga maja e tabelës!”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv