LajmeShow Bizz

“Gastronomia deri në orën 01:00”, Labi ka disa fjalë pas ndryshimit të masave

Oda e Hotelierisë ka dalë me njoftim të ri.

Orë më parë Oda e Hotelierisë ka njoftuar opinionin publik se Ministria e Shëndetësisë ka ndezur dritën jeshile për zgjatjen e orarit të gastronomisë, shkruan lajmi.net.

Masat e reja parashohin që gastronomia të punojë deri në ora 01:00, ku me këtë orar do të operojnë edhe sallat e dasmave.

E këtij lajmi iu gëzua edhe Labi i cili përherë kishte qëndrim kritikues ndaj qeverive dhe masave në pandemi.

Një qeveri me përgjegjësi të plotë.
Nuk ben dhe nuk e do Zoti qe dikush te punoje e dikush edhe pse ka oferta te demtohet. Me krenari kam paguar dhe ia pagauj shtetit tim tatimet.
Kur te ndalet le te ndalet per te gjithe, kur te fillohet puna le te filloje per te gjithe.
Urime dhe shpresojë shumë që edhe diskotekat do të fillojnë punën sepse edhe ata pronarë janë dëmtuar shumë.
Labi, Kosovë e Shqipërisë.”, ka shkruar këngëtari.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në shesh ia dhuron 200 euro Valon Sylës

LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme