Lajme

Gastronomët shpallin “Non Grata” Qeverinë: S’ka kafe për juve

Qeveria e Kosovës sot kumtoi masat e reja antiCovid të cilat prekin më së shumti sektorin e gastronomisë.

E këta të fundit kanë vendosur që të shpallin Qeverinë e Kosovës “Non Grata”, duke ia bërë me dije se nuk do të ketë më kafe për të.

“S’ka konsideratë për neve, s’ka kafe për juve. Shoqata e Gastronomëve në emër të gjithë anëtarëve shpall Qeverinë e Kosovës NON GRATA (të padëshirueshëm). Nuk do t’ju shërbejmë në kafe, bare dhe restorante. Vendimi hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në reagimin e Shoqatën e Gastronomëve të Kosovës. /

Postime të ngjajshme
Lajme

Kjo është pasuria e kryetarit të ri të Podujevës, mbi 40.000 euro kursime

Lajme

Zemaj flet për masat që pritet të merren gjatë festave të fundvitit

Lajme

Ministri Zemaj tregon kur do të hiqet ora policore nëpër komunat e Kosovës

Lajme

Deputeti Aliu i bën thirrje publike PDK-së për rrëzim të qeverisë