Lajme

Gashi, në listën e PDK-së nuk ka deputetë që kanë probleme me ligjin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

110 deputetë do të garojnë për deputetë në listën e Partisë Demokratike të Kosovës.

Ish-ministri i Kulturës, Kujtim Gashi ka thënë se në listën e PDK-së nuk do të ketë listë të kandidatëve për deputetë që kanë probleme me ligjin.

“Listës i prin kryetari Kadri Veseli, deri sa ka shtuar se pjesë e saj do të jenë edhe shumë emra të rinj. Një numër i madh i qytetarëve të Kosovës i janë bashkuar PDK-së dhe besoj që pjesë e listës do të jenë edhe prurjet e reja nga arti, sporti, diaspora e biznesi. Nga 110 kandidatët për deputetë asnjëri nga ta nuk ka probleme me ligjin”, ka thënë ai, transmeton express.

Gashi tha se PDK është subjekti i parë që ka filluar të luftojë me korrupsionin. Një ashtu ai konfirmojë se është në listën për deputet ndërsa Flora Brovina nuk do të jetë. Kryesisht pjesa dërmuese e deputetëve që kanë qenë në legjislaturën e kaluar, janë edhe tash.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat