Sport

Gara për titull, Milan planifikon goditjen e parë në afat të janarit

AC Milani është duke kërkuar të paktën një qendërmbrojtës këtë janar pasi ata kërkojnë të forcojnë një repart me pak alternativa dhe Kabak është një nga emrat që ka qenë vazhdimisht i lidhur me një lëvizje në San Siro që nga afati i transferimit të verës.Marc Behrenbeck i Sky Germany në Twitter njoftoi se Kabak do të preferonte një lëvizje në një klub tjetër të Bundesligës ose në Premier League, me Milanin “planin B”.

Në këtë moment pas tij janë Manchester United, Liverpool dhe RB Leipzig.

Sipas Liverpool Echo, Liverpool nuk është i etur për lojtarin turk dhe nuk do të bëjë një lëvizje për të muajin tjetër kur të hapet afati i transferimit.

Raporti shton se Manchester United, Milan, RB Leipzig dhe Liverpool kanë qenë të gjithë të lidhur, megjithatë ai nuk do të zhvendoset në Anfield.

Postime të ngjajshme
Sport

Ylli i Real Madridit sot kompleton transferimin e tij te Arsenali

Sport

Vdesin 4 futbollistë dhe presidenti i klubit pas rrëzimit të aeroplanit

Sport

Gazeta spanjolle tregon se ku do zhvillohet ndeshja mes Spanjës dhe Kosovës

Sport

Pamja e re befasuese e Ibrahimovicit: Shaka apo e vërtetë?