Lajme

Ganimete Musliu shpërthen kundër Luljeta Aliut

Ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu i ka reaguar ashpër opinionistes Luljeta Aliu për deklaratën që ajo ka bërë mbrëmë në emisionin Pressing në T7.

Në një shkrim në profilin e saj në Facebook, Musliu ka thënë se Aliu është “mjerane e gërditshme”.

Ajo të njëjtën e ka quajtur raciste të ndyrë.

Luljeta Aliu ka eskaluar në debatin “Pressing” në T7 ku debatonte me Aridan Kastratin, i cili së fundmi aderoi në PDK.

Ky i fundit i tha Aliut se mënyra si ajo diskuton është tendencë me barazu votuesin e PDK-së me një të Kralevës në Serbi, por shtoi se këtë nuk e tolerojnë.

E këtu Aliu eskaloi duke thënë se “pse po e ofendon Kralevën”

Kastrati reagoi duke i thënë se po i ofendon mbi 200 mijë votues të PDK-së, duke i konsideruar si njerëz të barabartë me serbët e Kralevës në Serbi.

 

https://www.facebook.com/watch/GanimeteMusliuOfficial/

Postime të ngjajshme
Lajme

Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së

Lajme

25-vjeçari përfshihet nga orteku i borës, incizon gjithçka dhe mbijeton

Lajme

Memli Krasniqi përmend pesë kandidatë që do t’i votonte për deputet nga lista e Vetëvendosjes

Lajme

Njeriu që para 1 viti u prezantua nga Kurti, sot aderon në PDK