Sport

Gani Sejdiu tregon synimet e skuadrës së Drenicës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra e Drenicës pas ndarjes me trajnerin Tahir Lushtaku  ka  emëruar  Gani Sejdiun trajner të ri të klubit nga Skenderaj.

Sejdiu është njëri prej trajnerëve më të njohur e më të suksesshëm në futbollin kosovar.

Ai në një prononcim për BlicMedia ka folur për synimet e skuadrës së Drenicës në edicionin e ri të garave të IPKO Superligës.

“Synimet me Drenicën janë për këtë gjysëm edicion sigurimi i Superligës, dmth. ruajtja e këtij pozicioni që e ka zënë traineri Lushtaku si dhe suksesi në  kupën e Kosovës”, ka deklaruar trajneri Gani Sejdiu.

Drenica në edicionin vjeshtor është renditur në pozitën e gjashtë me 24 pikë të tubuara. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv