Auto/Tech

Galaxy Fold mund të ri-lansohet më 6 shtator

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ndërsa Samsung konfirmoi që Galaxy Fold i vonuar, ri-dizajnuar dhe riparuar do të lansohet në Shtator, nuk e bëri publik një datë të saktë.

Raportet sugjeruan që pajisja do të lansohet rreth kohës kur iPhone-et e ri do të shpalleshin, por ky spekulim ishte i gabuar, sipas këtij raporti të fundit nga Korea.

6 shtatori është data e re e lansimit për Galaxy Fold sipas thashethemeve, dhe duket se Samsung do ta sjellë atë në konferencën IFA të radhës.

Publikuar fillimisht në MWC 2019, Galaxy Fold fillimisht do të dalë në Korenë e Jugut, me raportin që përmend që pjesa tjetër e botës, përfshirë SHBA dhe Evropën, do të shohin pajisjen gjatë të njëjtit mua

Ndërsa Samsung nuk e komentoi çështjen, duke thënë se një datë e fillimit nuk është konfirmuar ende, raporti është mjaft i sigurt se dita e parë e shfaqjes në Berlin është data për të rrethuar në kalendarin tuaj.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri