Lajme

Gafa e zëdhënëses zbulon llogarinë bankare private të presidentit Trump

Zëdhënësja për Shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany zbuloi pa dashje numrin e llogarisë bankare private të Presidentit Donald Trump. 32 vjeçarja shfaqi në publik një dokument në të cilin paraqitej llogaria bankare e Presidentit.

Në vitin 2016, Trump u zotua se do të hiqte dorë nga paga e tij vjetore presidenciale prej 400,000 dollarësh, për shkak të statusit të tij të miliarderit.

Të Premten, McEnany zbuloi se presidenti kishte zgjedhur të dhurojë 100,000 dollarë nga fitimet e tij të vitit 2020 për HHS në një përpjekje për të mbështetur përballimin e luftës kundër Covid-19.

Incidenti ka alarmuar Eva Velasquez, presidente dhe shefe ekzekutive e Qendrës së Burimeve të Vjedhjes së Identitetit.

“Nuk është një praktikë e mirë për të shpërndarë atë informacion publikisht“, i tha ajo “The Times” duke iu druar një hakerimi të mundshëm sa kohë janë të dhënat e tij kryesore të llogarisë bankare.

Sidoqoftë, Velasquez thotë se patjetër llogaria e Presidentit Trump duhet të ketë masa shtesë sigurie për shkak të statusit të tij. Megjithatë, kjo nuk i ndaloi përdoruesit e mediave sociale të mos argëtoheshin e talleshin me McEnany dhe Trump.

Nuk dihet vlera e saktë neto e Presidentit, por në Mars, Forbes vlerësoi se ai kishte një pasuri prej 3.1 miliardë dollarë, nga 4,1 miliardë dollarë që ata parashikuan për vitin 2015.

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Ahmeti merr përgjigje nga Kurti rreth çerdheve

Lajme

13 raste me COVID-19 në Kosovë, dy të shëruar

Lajme

Raportohet se te martën mund të thirret seanca për të votuar ‘Qeverinë Hoti’

Lajme

Hapet peticioni i Vetëvendosjes, me kërkesën për zgjedhje