Sport

Futbollisti nga Pozherani nënshkruan kontratë profesionale me Sion

Kevin Halabaku nga Pozherani ka nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën e FC Sion.

Lajmin e ka bërë të ditur edhe vetë klubi në faqen zyrtare, duke shkruar se sulmuesi i ri nënshkruan kontratën e parë profesionale, shkruan Gazetasheshi.com

“Sulmuesi i ri, nga Conthey, nënshkroi një kontratë e parë me FC Sion deri në 2025”, shkruan në njoftimin e klubit zviceran

Halabaku ka qenë pjesë e Kosovës u-19 dhe tashmë ka bërë një hap të madh në karrierën e tij.

Ai ishte pjesë e grupmoshave tek skuadra ku ka nënshkruar tashmë edhe hapin e parë kontraktual në aspektin profesional.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 2-0 Llapi, rastet dhe golat nga kjo ndeshje

Sport

Zyrtare: Ish-trajneri i Vëllaznimit merr drejtimin e Prishtinës

Sport

Morina i gëzohet pikës së fituar në Gjilan

Sport

Batatina: Ne e mundëm vetën, nuk na mposhti Prishtina