Sport

Futbollisti më i fuqishëm në planet sfidon Shaqirin në një përballje wrestlingu

Futbollisti më i fuqishëm në planet, Adebayo Akinfewa, i cili aktivizohet te Wyombe, njihet si tifoz i flaktë i Liverpoolit, derisa ai ka zbuluar dy futbollistë të “Të Kuqve” që mund ta sfidojnë atë në një përballje wrestlingu.

Sulmuesi i fuqishëm njihet si njëri prej futbollistëve më me fuqi në botë, derisa edhe pesha e tij është maksimale.

Duke folur për “Anfield Watch”, Akinfewa beson se Xherdan Shaqiri dhe Virgil van Dijk mund ta sfidojnë atë në një përballje wrestlingu.

“Unë mendoj se Virgil van Dijk, ai është një djalosh i madh, por nuk e di se si janë duart e tij. Natyrisht në mendjen time është ai, por edhe Xherdan Shaqiri”, ka thënë Akinfewa.

“Ai ka muskuj dhe një trup të mirë. Kështu, unë do të përballesha me të dy”, tregoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën

Sport

Shorti i Europa League, kur dhe ku do të mbahet

Sport

Pasi mposhtën Dritën dhe Llapin, Adenis Shala ka disa fjalë edhe për Prishtinën

Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro