Sport

Futbollisti kosovar: I kam thënë “Cimës” po të ishe president kur isha në top formë, do të kërkoja kompleks banesash

Pagat e futbollistëve në krahasim me vitet e shkuara janë rritur ndjeshëm.

Një nga ish-yjet e dekadave të kaluara që vazhdon të paraqitet ende në fushë është edhe Mensur Duraku.

Ky i fundit, në një bisedë me “IndeksOnline”, tregoi edhe bisedën interesante që pati para dy vitesh me Presidentin e Ballkanit, Arsim Kabashin.

“Para dy vitesh kur isha në Onix, luajtëm miqësore me Ballkanin. Pata një bisedë me presidentin Arsim Kabashi. I thash qysh po i pagunë ti lojtartë me banesa, unë kur jam kon në top formë ta kisha lyp një kompleks (qeshet). Edhe ai u pajtua që janë rritë shumë çmimet. Nuk është niveli i futbollit që lojtartë me pas rrogën 6000-7000 euro” thotë Duraku.

Duraku po shijon vitet e fundit në karrierë tek skuadra e Dardanisë së Qyshkut, teksa trajner tashmë e ka ish-bashkëlojtarin, Haxhi Zeka.

Postime të ngjajshme
Sport

Arbëria, Ballkani dhe Llapi janë akomoduar në të njejtin hotel për fazën përgatitore

Sport

Feronikeli mposhtet në miqësore, ish-sulmuesi i Ballkanit i shënon gol

Sport

Super Milot Avdyli: Ylli kosovar i shënon gol kampionit të Zvicrës

Sport

Muharrem Jashari ia uron ditëlindjen Edison Kqikut me një video qesharake që nuk duhet ta humbisni