Sport

Futbollisti i skuadrës kosovare vrapon nga Prishtina në Rahovec

Futbollisti i Bashkimit të Koretinit, Erzen Zyberaj ka thyer një rekord në vrapim.

Zyberaj ka vrapuar nga kryeqyteti i Kosovës, Prishtina deri në qytetin e Rahovecit, shkruan Epoka e Re.

Futbollisti Zyberaj distancën 63 kilometra e ka kaluar për 5 orë e 30 minuta.

“Nuk ishte e lehtë për t’ia arritur këtij qëllimi, pasi rruga ishte e ngarkuar me automjete por edhe temperaturat ishin të larta”.

“Megjithatë me besim dhe vullnet mund të arrihet gjithçka në jetë. Jam shumë i lumtur për ketë sukses që e arrita”, ka thënë Zyberaj.

Rahoveci është vendlindja e futbollistit të Bashkimit të Korentinit.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita blindon kapitenin e skuadrës

Sport

Edhe Drita ashtu si Ballkani do ta ketë një tifoz special në tribuna

Sport

FFK-së i vidhen 80 topa futbolli, hajni i vë në shitje online

Sport

Bayern 5:0 Dusseldorf, notat e lojtarëve – ky është vlerësimi për Valon Berishën