Sport

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës çel bunar uji në Tanzani

Humanizmi i futbollistëve shqiptar nuk njeh kufij. Mesfushori i Kosovës, Florent Muslija ka bërë një gjest që është për t’u duartrokitur. Ai ka hapur bunar uji në Tanzani.

Muslija në profilin e tij në Instagram publikoi një fotografi, ku shiheshin vendasit e Tanzanisë duke e falënderuar për këtë veprim.

Përndryshe, Florent Muslija aktualisht luan për ekipin e Hannoverit në Gjermani dhe gjithashtu është pjesë e ekipit të Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Premierliga me lider të ri, Man City po shijon formën e jetës

Sport

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Sport

Dramë e vertëtë, përfundon derbi mes Interit dhe Milanit ky është rezultati

Sport

Çfarë ndodhi në kacafytjen mes Lukakut dhe Ibrahimovic?