Sport

Futbollisti i njohur largohet nga Drenica

Ka zgjatur vetëm 6 muaj aventura e mbrojtësit Harrallamb Qaqi te Drenica.

“Panorama Sport” mëson se lojtari nuk e ka rinovuar marrëveshjen me klubin kosovar dhe tashmë është i lirë për të vijuar karrierën në një klub tjetër.

Qaqi ishte pjesë e Skënderbeut në dy fazat e para të kampionatit të kaluar, ndërsa në merkaton e dimrit u transferua te Drenica si preferencë e trajnerit Bledar Devolli.

Shtatlarti që është aktivizuar edhe në klube në Greqi, Itali dhe Qipro, ka gjasa të rikthehet të luajë në Kategorinë Superiore në një prej ekipeve që pretendojnë Europën.

Postime të ngjajshme
Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë