Sport

Futbollisti i njohur largohet nga A&N

Albutrint Morina, është ndarë me klubin e A&N dhe nga tani ai është një lojtar i lirë.

Gazeta “Sheshi”, raporton se Morina, nuk ka arritur një akord për vazhdimin e kontratës me prizrenasit dhe kështu janë ndarë të një mendjes për të ndaluar bashkëpunimin.

Mesfushori në kampin prizrenas ka pasur një aventurë një vjeçare, duke e përmbyllur sezonin në vendin e katërt me 37 pikë.

Morina me parë ka luajtur të skuadrat e njohura kosovare si Vëllaznimi i Gjakovës, Feronikeli, Llapi, Drenica dhe së fundmi A&N.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani konfirmon dy miqësoret e radhës

Sport

Dorëzohet Mourinho, e gjenë zëvendësuesin e Xhakës

Sport

Prishtina – Llapi: Mësohet data e zhvillimit të Superkupës së Kosovës

Sport

Drita nuk ndalet, transferon futbollistin e Kombëtares së Kosovës