Sport

Futbollisti i Kosovës i pafat, humb në finale të Kupës

Dyshja shqiptare Lirim Kastrati dhe Myrto Uzuni kanë pësuar humbje në finale të Kupës së Kroacisë me Lokomotivën e cila u mposht nga Rjeka, shkruan “Zeri.info.

Kastrati e Uzuni kanë luajtur titullarë por nuk kanë mundur t’i ndihmojnë shumë skuadrës e cila pësoi me rezultat 1:0 me golin e shënuar nga Haliloviç në minutën e 76-të.

Kjo ishte ndeshja e fundit për Kastratin në fanellën e Lokomotivës pasi nga edicioni i ardhshëm do të luaj te Dinamo Zagreb, ngjashëm si Uzuni që do të luaj në Hungari te Ferencvarosi.

Te kujtojmë se Kastrati luan te Kosova ndërsa Uzuni te Shqipëria.

Postime të ngjajshme
Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë

Sport

Reagon Prishtina, tregon se a do të testohet pas kontaktit me kryeministrin Hoti

Sport

Përfundon ndeshja dramatike në Wembley, kjo skuadër i bashkohet Premierligës

Sport

Lampard fillon pastrimin, 10 lojtar mund të largohen nga Chelsea