Sport

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës U17 transferohet te Interi

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Interi i kushton vëmendje të madhe të rinjve dhe së fundmi raportohet se është nënshkruar me një 16-vjeçar shqiptar.

Andi Hoti, sipas gazetarit të njohur Nicolo Schira, ka firmosur me zikaltrit deri në vitin 2022.

Adoleshenti luan si mbrojtës qendre dhe është pjesë e moshave të Zurich.

I gjatë 193 centimetra, Hoti është edhe pjesë e Kosovës U17 dhe ka luajtur dy ndeshje me ta.

Tani ai do të duhet të tregojë vlerat e tij te moshat e Serie A, me shpresën që në të ardhmen të luajë në ekipin e parë të Interit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv