Sport

Futbollisti i kombëtares së Armenisë ndërpret karrierën, i bashkohet luftës

Futbollisti i njohur Varazdat Haroyan ishte afër një kontrate me skuadrën greke AEL, por ai vendosi të hiqte dorë dhe ta vinte veten në shërbim të atdheut.

Haroyan që ishte pjesë e ekipit kombëtar të Armenisë, vendosi të përfundojë karrierën e tij të futbollit dhe të kthehet në vend dhe ta vërë veten në dispozicion të autoriteteve ushtarake.

Si një lojtar i lirë, ai ishte në prag të bashkimit me AEL grek.

Për shkak të luftës në Nago-Karabak, Harojan vendosi të ndërpresë negociatat me AEL sepse ai nuk mund të angazhohej në një kontratë shumë-vjeçare me klubin grek në këtë situatë.

Një marrëveshje me klubin nga Larisa tashmë është arritur, formalitetet dhe nënshkrimi i kontratës mbeten.

Përfaqësuesi i Armenisë do t’i përkushtohet luftës në Nago-Karabak në vend të futbollit.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun