Sport

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës.

Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku edhe u dërgua menjëherë për trajtim në spital, shkruan Gazeta Olle.

Mirëpo, pas disa orëve në trajtim, Ismajli e ka kaluar gjendjen e rëndë dhe është liruar nga spitali për t’u kthyer në shtëpi.

Ai do të jetë i gatshmëm për t’i ndihmuar skuadrës, kanë njoftuar përmes një postimi, klubi i Ferizajt.

Postimi i plotë nga KF Ferizaj:

Thesari Ismajli ështe ne gjendje te mire. Lojtari i skuadres sonë Thesar Ismajli ështe ne gjendje te mirë pas lendimit qe mori sot ne duelin me kundershtarin ku per disa sekonda ishte ne gjendje kritike. Thesari para pak minutash është liruar nga spitali per ne shtepi ku klubi jonë vizitoj Thesari, ku jemi te lumtur qe gjendja e tijë ështe e mire, dhe ështe i gatshem ti ndihimoj klubit tonë. #ForcaThesar.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës