Sport

Futbollisti i Arbërisë, Agron Bruqi bëhet baba në ditën e fundit të vitit

Mesfushori, Agron Bruqi është bërë baba në ditën e fundit të vitit, përcjellë Gazeta Olle.

Familjes së futbollistit të Arbërisë i është shtuar edhe një djalë, të cilin ai dhe bashkëshortja e kanë emëruar, Deon.

Lajmin e madh për të, e ka bërë të ditur vetë futbollisti përmes rrjetit social facebook, duke publikuar madje edhe një foto ku duket fëmija i sapolindur.

Bruqi ishte një nga futbollistët më të preferuar të Arbnor Morinës gjatë stinorit vjeshtor, pasi ishte i pazëvendësueshëm në formacionin startues dhe pati performanca të mira.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e kryen stërvitjen e parë në Antalia, konfirmohen tri ndeshje miqësore

Sport

ZYRTARE: Drenica prezanton futbollistin brazilian

Sport

Arbër Hoxha në top formë, ja si i dribloi të gjithë mbrojtjen e skuadrës polake

Sport

Arbëria paraqitet shumë mirë, por mposhtet nga Akhmat Grozny